TULOKSET 2018

http://www.webscorer.com/nocando

8.2 km rankka polkureitti

Place Name Team name Time
1    Vaittinen Marko Forssan Salama 33:06
2 Rinne Tomi Ylöjärvi 34:47
3 Lehto Jaakko Koski Tl 35:29
4 Nyström Taavi Hämeenlinnan Tarmo 36:30
5 Veikkolainen Juho Akaa 36:56
6 Korpela Janne Iso-Hunnari Trail Runners 37:25
7 Seppälä Toni Tawastia Trail club 37:47
8 Oksa Antti-Jussi Akaa 37:56
9 Leppänen Pekka Mellilä 38:19
10 Virta Markku Loimaan Leisku 38:27
11 Heinänen Ilkka Helsinki Triathlon Club 38:31
12 Snäll Astrid forssan salama 38:32
13 Reunanen Anssi forssan salama 39:47
14 Kaunisto Pasi Iso-Hunnari Trail Runners 40:05
15 Nyström Roope Hämeenlinnan hiihtoseura 40:34
16 Arminen Miska Kosu 40:35
17 Koski Toni Masku 40:37
18 Taavitsainen Harri Vihti Triathlon 40:55
19 Honkavuori Elina TTC 41:53
20 Rosenbaum Ragnas 42:06
21 Saari Nikolai Vantaa 42:26
22 Laaksonen Jukka Ypäjä 42:27
23 Rautiainen Lauri Hyvinkää 42:29
24 Hämäläinen Antti KPK 24/7 42:44
25 Päivärinta Sami SomerKunto polkujuoksijat 42:59
26 Lishchyshyn Oleg Forssa 43:04
27 Järvinen Jussi Tampere 43:06
28 Seppälä Juha Vihti Triathlon 44:06
29 Numminen Jukka Iso-Hunnari Trail Runners 44:16
30 Heleä Jarkko Vauhtisammakon Juoksukoulu 44:17
31 Kylmälä Pertti Lahti Sport35 44:19
32 Majuri Antti Somero 44:50
33 Tolvanen Ville Helsinki 44:51
34 Mäkelä Jouni APK-maratoonarit 44:52
35 Pulkkinen Markus Hyvinkää 44:55
36 Tuomola Maisa-Kaisla forssan salama 44:56
37 Anttila Kari TREMK 45:33
38 Berg Anton Helsinki 46:07
39 Imponen Mikko Turku 47:09
40 Tuomola Sanja Forssa 47:30
41 Bogdanchunk Maksym Forssa 47:36
42 Silvan Anne Loppi 47:45
43 Murtomäki Teija LahtiSport 47:48
44 Veikkola Marko Vantaa 47:52
45 Kiukkonen Hanna Tampere 47:59
46 Salin Saija Tampere Trail Running 48:00
47 Saari Natalia Vantaa 48:24
48 Lepänkoski Lauri Forssa 48:28
49 Kujanpää Timo LEMPÄÄLÄ 48:29
50 Sorvari Kalle SomerKunto polkujuoksijat 48:41
51 Kaunisharju Jyrki Tammelan Atomi ry 48:47
52 Lehti Alma Jokioinen 48:49
53 Laaksonen Elina Iso-Hunnari Trail Runners 48:53
54 Nuutero-Koski Anna-Kaisa 48:54
55 Sorvari Juha RiSu / Riihimäki 48:58
56 Tuomola Miisa forssan salama 49:06
57 Pyykkö Erika forssan salama 49:23
58 Pyykkö Janne tammela 49:24
58 Tuomola Malla forssan salama 49:24
60 Sipilä Eeva Hämeenlinna 49:28
61 Maltari Anu Forssa 50:28
62 Hård-Mäkelä Mari Somero 50:31
63 Säippä Maria Somero 50:37
64 Aaltonen Janina Somero 50:43
64 Turgan Monika Lauttakylän Luja 50:43
66 Malmstedt Johannes Forssa 50:45
67 Kainulainen Leevi Forssa 50:47
68 Tuomola Jarkko SomerKunto polkujuoksijat 50:53
69 Göransson Niina Tawastia Trail club 50:54
70 Sorvari Hanna RiSu / Riihimäki 51:00
71 Palanen Tomi hc toivola / forssa 51:02
72 Metsäpelto Ari LEMPÄÄLÄ 51:03
73 Göransson Hans Tawastia Trail club 51:11
74 Kauppinen Matias Tampere 51:21
75 Rinne Tuuli Ylöjärvi 51:37
76 Hurmerinta Seppo Somero 51:52
77 Nummivuori Petri Littoinen 52:07
78 Nurmi Katri Turku 52:14
79 Lahti Aino Forssa 52:16
80 Silventoinen Kaija Helsinki 52:33
81 Hallanvaara Erkki Tamere 52:49
82 Uusitalo Hannele Ypäjä 52:51
83 Toikka Anne-Mari Somero 53:04
84 Karvonen Harri Kainalniemen Hiki/Loimaa 53:10
85 Saari Maria Vantaa 53:17
86 Yli-Kauppila Marika Punkalaidun 53:18
86 Yli-Sipilä Kati LLuja 53:18
88 Herd Pirkko Hevosopisto / Ypäjä 53:42
89 Ojanperä Ella Helsinki 54:15
90 Nokelainen Veli-Matti Forssan Ruosteenesto oy 54:16
90 Nieminen Kalle SoPa 54:16
92 Nieminen Ville SoPa 54:17
93 Suomi Tyko 54:19
94 Koskela Tiina Forssa 54:27
94 Suomi Teijo 54:27
96 Majuri Sari Majurimove 54:28
97 Niskanen Irja Forssa 54:30
97 Talikka Mirva Somere 54:30
99 Karhe Jouni Ypäjä 54:40
100 Moberg Pilvi FMS 54:41
101 Pehkonen Vesa Forssa 54:42
102 Pehkonen Hannu tammela 54:43
102 Reunanen Voitto tammela 54:43
104 Wilén Noora Vauhtisammakko 54:44
105 Omran Tarek Turku 54:46
106 Hänninen Tomi 54:47
107 Nurmisto Valtteri FoPs 55:03
108 Huovinen Siru 55:07
109 Tanni Katri LEMPÄÄLÄ 55:12
110 Hakasuo Päivi LLuja 55:18
111 Yli-Sipilä Kai LLuja 55:31
112 Hakasuo Jarkko LLuja 56:16
113 Lehti Kimmo Forssa 56:23
113 Reko Mika Iso-Hunnari Trail Runners / Forssa 56:23
115 Slätis Carl Espoo 56:38
116 Lundström Vesa Forssa 57:12
117 Ahlqvist Pekka 57:35
118 Heikkilä pekka Pusula 58:09
119 Pihkala Ulla Helsinki 58:40
120 Korvenpää Mirka SomerKunto polkujuoksijat 59:30
121 Muurinen Taru SomerKunto polkujuoksijat 59:31
122 Kumpulainen-Hänninen Kirsi Forssa 59:44
123 Kukkamo Piia HC Toivola 1:00:11
124 Lundström Tiia SomerKunto polkujuoksijat 1:00:12
125 Saari Marita Sastamala 1:00:14
126 Saarenmaa Marjo Iso-Hunnari Trail Runners 1:00:16
127 Toivanen Noora Forssa 1:00:28
128 Hallanvaara Katariina Tampere 1:00:35
129 Pelto-Huikko Aino-Maija SomerKunto polkujuoksijat 1:01:38
130 Siivonen Airi Loppi 1:01:41
131 Valkonen Maijaliisa Lohja 1:02:14
132 Silmälä Elina tammela 1:02:52
133 Wääri Arja Forssa 1:04:10
134 Kiuru Tiia-Riikka Jokioinen 1:04:40
135 Laakso Kirsi Forssa 1:04:53
136 Koivunen Anni-Eevi Turku 1:04:59
137 Nieminen Tuula Iso-Hunnari Trail Runners 1:05:01
138 Riikonen Elina Somero 1:05:02
139 Calder Anneli Espoo 1:05:03
140 Nivalinna Johanna SomerKunto polkujuoksijat 1:06:06
141 Päivärinta Sasu SomerKunto polkujuoksijat 1:06:07
142 Päivärinta Juha SomerKunto polkujuoksijat 1:06:39
143 Välimaa Keijo Forssa 1:06:40
144 Tannila Pirkko Alavus 1:06:41
145 Tikkanen Tenho Forssa 1:06:53
146 Tikkanen Sari Forssa 1:07:23
147 Huiko Mari Forssa 1:08:04
148 Karhe Lea Ypäjä 1:09:17
149 Pihkala Heidi Forssa 1:09:53
150 Holmi Raija Someron ESA 1:10:08
151 Alen Arja Forssa 1:11:31
152 Angeliin Tarja Jokioinen 1:12:26
153 Kultaranta Katja Riihimäki 1:13:40
154 Kulmala Arja Karkkila 1:15:39
155 Leskinen Kauko Forssa 1:15:48
156 Snäll Eljas-Veli Forssa 1:17:29
157 Bitz Lidija Jokioinen 1:18:56
158 Stenroos Pirkko Karkkila 1:42:30
159 Reponen Arja Forssa 1:51:43
160 Asikainen Camilla Forssa 1:51:53

 

 

Naiset

Place Name Team name Time
1 Snäll Astrid forssan salama 38:32
2 Honkavuori Elina TTC 41:53
3 Tuomola Maisa-Kaisla forssan salama 44:56
4 Tuomola Sanja Forssa 47:30
5 Silvan Anne Loppi 47:45
6 Murtomäki Teija LahtiSport 47:48
7 Kiukkonen Hanna Tampere 47:59
8 Salin Saija Tampere Trail Running 48:00
9 Saari Natalia Vantaa 48:24
10 Lehti Alma Jokioinen 48:49
11 Laaksonen Elina Iso-Hunnari Trail Runners 48:53
12 Nuutero-Koski Anna-Kaisa 48:54
13 Tuomola Miisa forssan salama 49:06
14 Pyykkö Erika forssan salama 49:23
15 Tuomola Malla forssan salama 49:24
16 Sipilä Eeva Hämeenlinna 49:28
17 Maltari Anu Forssa 50:28
18 Hård-Mäkelä Mari Somero 50:31
19 Säippä Maria Somero 50:37
20 Aaltonen Janina Somero 50:43
20 Turgan Monika Lauttakylän Luja 50:43
22 Göransson Niina Tawastia Trail club 50:54
23 Sorvari Hanna RiSu / Riihimäki 51:00
24 Rinne Tuuli Ylöjärvi 51:37
25 Nurmi Katri Turku 52:14
26 Lahti Aino Forssa 52:16
27 Silventoinen Kaija Helsinki 52:33
28 Uusitalo Hannele Ypäjä 52:51
29 Toikka Anne-Mari Somero 53:04
30 Saari Maria Vantaa 53:17
31 Yli-Kauppila Marika Punkalaidun 53:18
31 Yli-Sipilä Kati LLuja 53:18
33 Herd Pirkko Hevosopisto / Ypäjä 53:42
34 Ojanperä Ella Helsinki 54:15
35 Koskela Tiina Forssa 54:27
36 Majuri Sari Majurimove 54:28
37 Niskanen Irja Forssa 54:30
37 Talikka Mirva Somere 54:30
39 Moberg Pilvi FMS 54:41
40 Wilén Noora Vauhtisammakko 54:44
41 Huovinen Siru 55:07
42 Tanni Katri LEMPÄÄLÄ 55:12
43 Hakasuo Päivi LLuja 55:18
44 Pihkala Ulla Helsinki 58:40
45 Korvenpää Mirka SomerKunto polkujuoksijat 59:30
46 Muurinen Taru SomerKunto polkujuoksijat 59:31
47 Kumpulainen-Hänninen Kirsi Forssa 59:44
48 Kukkamo Piia HC Toivola 1:00:11
49 Lundström Tiia SomerKunto polkujuoksijat 1:00:12
50 Saari Marita Sastamala 1:00:14
51 Saarenmaa Marjo Iso-Hunnari Trail Runners 1:00:16
52 Toivanen Noora Forssa 1:00:28
53 Hallanvaara Katariina Tampere 1:00:35
54 Pelto-Huikko Aino-Maija SomerKunto polkujuoksijat 1:01:38
55 Siivonen Airi Loppi 1:01:41
56 Valkonen Maijaliisa Lohja 1:02:14
57 Silmälä Elina tammela 1:02:52
58 Wääri Arja Forssa 1:04:10
59 Kiuru Tiia-Riikka Jokioinen 1:04:40
60 Laakso Kirsi Forssa 1:04:53
61 Koivunen Anni-Eevi Turku 1:04:59
62 Nieminen Tuula Iso-Hunnari Trail Runners 1:05:01
63 Riikonen Elina Somero 1:05:02
64 Calder Anneli Espoo 1:05:03
65 Nivalinna Johanna SomerKunto polkujuoksijat 1:06:06
66 Tannila Pirkko Alavus 1:06:41
67 Tikkanen Sari Forssa 1:07:23
68 Huiko Mari Forssa 1:08:04
69 Karhe Lea Ypäjä 1:09:17
70 Pihkala Heidi Forssa 1:09:53
71 Holmi Raija Someron ESA 1:10:08
72 Alen Arja Forssa 1:11:31
73 Angeliin Tarja Jokioinen 1:12:26
74 Kultaranta Katja Riihimäki 1:13:40
75 Kulmala Arja Karkkila 1:15:39
76 Bitz Lidija Jokioinen 1:18:56
77 Stenroos Pirkko Karkkila 1:42:30
78 Reponen Arja Forssa 1:51:43
79 Asikainen Camilla Forssa 1:51:53

 

Miehet

Place Name Team name Time
1 Vaittinen Marko forssan salama 33:06
2 Rinne Tomi Ylöjärvi 34:47
3 Lehto Jaakko Koski Tl 35:29
4 Nyström Taavi Hämeenlinnan Tarmo 36:30
5 Veikkolainen Juho Akaa 36:56
6 Korpela Janne Iso-Hunnari Trail Runners 37:25
7 Seppälä Toni Tawastia Trail club 37:47
8 Oksa Antti-Jussi Akaa 37:56
9 Leppänen Pekka Mellilä 38:19
10 Virta Markku Loimaan Leisku 38:27
11 Heinänen Ilkka Helsinki Triathlon Club 38:31
12 Reunanen Anssi forssan salama 39:47
13 Kaunisto Pasi Iso-Hunnari Trail Runners 40:05
14 Nyström Roope Hämeenlinnan hiihtoseura 40:34
15 Arminen Miska Kosu 40:35
16 Koski Toni Masku 40:37
17 Taavitsainen Harri Vihti Triathlon 40:55
18 Rosenbaum Ragnas 42:06
19 Saari Nikolai Vantaa 42:26
20 Laaksonen Jukka Ypäjä 42:27
21 Rautiainen Lauri Hyvinkää 42:29
22 Hämäläinen Antti KPK 24/7 42:44
23 Päivärinta Sami SomerKunto polkujuoksijat 42:59
24 Lishchyshyn Oleg Forssa 43:04
25 Järvinen Jussi Tampere 43:06
26 Seppälä Juha Vihti Triathlon 44:06
27 Numminen Jukka Iso-Hunnari Trail Runners 44:16
28 Heleä Jarkko Vauhtisammakon Juoksukoulu 44:17
29 Kylmälä Pertti Lahti Sport35 44:19
30 Majuri Antti Somero 44:50
31 Tolvanen Ville Helsinki 44:51
32 Mäkelä Jouni APK-maratoonarit 44:52
33 Pulkkinen Markus Hyvinkää 44:55
34 Anttila Kari TREMK 45:33
35 Berg Anton Helsinki 46:07
36 Imponen Mikko Turku 47:09
37 Bogdanchunk Maksym Forssa 47:36
38 Veikkola Marko Vantaa 47:52
39 Lepänkoski Lauri Forssa 48:28
40 Kujanpää Timo LEMPÄÄLÄ 48:29
41 Sorvari Kalle SomerKunto polkujuoksijat 48:41
42 Kaunisharju Jyrki Tammelan Atomi ry 48:47
43 Sorvari Juha RiSu / Riihimäki 48:58
44 Pyykkö Janne tammela 49:24
45 Malmstedt Johannes Forssa 50:45
46 Kainulainen Leevi Forssa 50:47
47 Tuomola Jarkko SomerKunto polkujuoksijat 50:53
48 Palanen Tomi hc toivola / forssa 51:02
49 Metsäpelto Ari LEMPÄÄLÄ 51:03
50 Göransson Hans Tawastia Trail club 51:11
51 Kauppinen Matias Tampere 51:21
52 Hurmerinta Seppo Somero 51:52
53 Nummivuori Petri Littoinen 52:07
54 Hallanvaara Erkki Tamere 52:49
55 Karvonen Harri Kainalniemen Hiki/Loimaa 53:10
56 Nokelainen Veli-Matti Forssan Ruosteenesto oy 54:16
56 Nieminen Kalle SoPa 54:16
58 Nieminen Ville SoPa 54:17
59 Suomi Tyko 54:19
60 Suomi Teijo 54:27
61 Karhe Jouni Ypäjä 54:40
62 Pehkonen Vesa Forssa 54:42
63 Pehkonen Hannu tammela 54:43
63 Reunanen Voitto tammela 54:43
65 Omran Tarek Turku 54:46
66 Hänninen Tomi 54:47
67 Nurmisto Valtteri FoPs 55:03
68 Yli-Sipilä Kai LLuja 55:31
69 Hakasuo Jarkko LLuja 56:16
70 Lehti Kimmo Forssa 56:23
70 Reko Mika Iso-Hunnari Trail Runners / Forssa 56:23
72 Slätis Carl Espoo 56:38
73 Lundström Vesa Forssa 57:12
74 Ahlqvist Pekka 57:35
75 Heikkilä pekka Pusula 58:09
76 Päivärinta Sasu SomerKunto polkujuoksijat 1:06:07
77 Päivärinta Juha SomerKunto polkujuoksijat 1:06:39
78 Välimaa Keijo Forssa 1:06:40
79 Tikkanen Tenho Forssa 1:06:53
80 Leskinen Kauko Forssa 1:15:48
81 Snäll Eljas-Veli Forssa 1:17:29

 

TULOKSET 2017

 

Kisaraportti 2017

Trail Run Tammela juostiin pääsiäissunnuntaina hyvissä olosuhteissa. Lämpötila tosin oli melko kolea, mutta se ei juoksijoita kuulemma häirinnyt, kun matkaan oli päästy.

Kisaan saatiin taas uusi osanottajaennätys, joka on nyt 143. Naapurikunnissa oli satanut lunta ihan huolella, joten fiilistelijät saattoivat jäädä kotiin lumitöihin. Luultavasti tämän vuoksi perheet ja sauvakävelijät jäivät tällä kertaa kotin lämmittellemään. Osallistujamäärää voi pitää osoituksena siitä, että polkujuoksu on vahvassa nousussa. Tuloksista näkee myös että 114 osallistujaa selvitti reitin alle tunnissa! Polkujuoksu on erityisen suosittua Hämeenlinnassa (Tawast Trail Club) ja Somerolla (SomerKunnon Polkujuoksijat) jotka saivat runsaasti juoksijoita liikkeelle.
Kisan voiton vei uudella reittiennätyksellä Aki Kauppinen ja virallinen reittiennätys on nyt 31:46. Jouni Haatainen ja Juho-Matti Taivainen jäivät parin minuutin päähän. Naisten ylivoimainen ykkönen ja koko kisan kuudes oli Astrid Snäll (33:53).

http://www.webscorer.com/nocando

8.2 km rankka polkureitti

1) Kauppinen Aki Sjundeå IF  31:46.6
2) Haatainen Jouni JKU  33:16.1
3) Taivainen Juho-Matti PellonPonsi  33:26.4
4) Salmelin Jarno Sajaniemen Sonnit  33:44.1
5) Vaittinen Marko Forssan Salama  33:45.4
6) Snäll Astrid Forssan Salama  33:53.7
7) Backelund Pontus NOK  34:30.1
8) Lehto Jaakko Koski Tl  34:40.2
9) Stenholm Pekka Turun Urheiluliitto  35:25.2
10) Hämälainen Eero Eeron Talli  35:33.2
11) Manni Marko Hattula  35:43.0
12) Häkkinen Anna-Liisa Punkalaitumen Kunto 37:21.4
13) Tolonen Juha Hattula  38:14.3
14) Boman Matti Koski Tl  38:19.6
15) Kauranen Saara Eeron Talli  38:34.9
16) Numminen Jukka FSHKY  38:41.7
17) Reunanen Anssi Tammela  38:42.5
18) Virta Markku Loimaan Leisku  38:48.8
19) Kaunisto Pasi Forssan Puistojuoksijat  38:52.1
20) Ilola Ari Tammelan Ryske  39:10.5
21) Harala Linnea Someron Esa  39:13.5
22) Ruusuvuori Vesa Samba Trailrunning  40:31.1
23) Laine Tanja KuTU Triathlon, Kuopio  40:38.1
24) Kuronen Riitta Samba Trailrunning  40:41.0
25) Järvinen Jussi Tampere  40:48.1
26) Uitto Jukka Turku  40:51.7
27) Aaltonen Mikko Forssa  41:32.4
28) Haamaala Ismo Kellokoski  41:46.7
29) Nybacka Mikko Tawastia trail club  41:50.6
30) Heikkilä Jukka Forssa  41:57.6
31) Korpela Janne Forssa  42:05.9
32) Saari Nikolai Rajamäen Kehitys  42:16.5
33) Korte Mika Lohja  42:26.0
34) Nieminen Piia Tawastia trail club  42:42.4
35) Kylmälä Pertti LahtiSport35  42:51.6
36) Junnila Niko MiMa  43:10.0
37) Laakkosen JukkaY päjä  43:27.3
38) Vainio Pekka KK-Länsi-Uusimaa  43:31.9
39) Iso-Herttua Laura Liesjärvi  43:54.7
40) Kortelahti Juhani Punkalaidun  44:03.7
41) Kuusisto Sauli Säkylä  44:33.8
42) Puintila Lauri Vantaa  44:41.5
43) Mattila Jose Forssan Salama  44:47.1
44) Pyykkö Janne Tammela  44:47.9
45) Kuusisto Risto Säkylä  44:53.4
46) Göransson Annette Helsinki  44:57.4
47) Hyväluoma Jari Jokioinen  45:18.1
48) Murtomäki Teija LahtiSport35  45:27.9
49) Lehtojoki Jukka Rautajärvi  45:37.5
50) Heinonen Antti Hinnerjoki  45:38.1
51) Mattila Voitto Hämeenlinnan Hiihtoseura  45:57.9
52) Määttänen Raine Lahti  46:00.2
53) Jalli Lauri Kirkkonummi  46:07.3
54) Majuri Antti Somero  46:12.5
55) Kuusisto Petteri Turku  46:50.1
56) Koivulahti Katja Hämeenlinna  46:57.9
57) Jormalainen Juha TTC  47:01.0
58) Manderbacka Sanna Hämeenlinna / TTC  47:14.5
59) Kujanpää Timo Lempäälä  47:17.0
60) Mutikainen Markus Jokioinen  47:37.9
61) Mattila Marjo Tawastia trail club  47:49.2
62) Silvan Anne Loppi  48:34.8
63) Sipilä Eeva Hämeenlinna  48:36.0
64) Halonen Miikael Lieto  48:37.6
65) Leppäkoski Lauri Forssa  48:38.9
66) Kaunisharju Jyrki Tammelan Atomi ry  48:39.9
67) Salin Saija Lempäälä  48:54.8
68) Jaakkola Elina Lahti  49:20.1
69) Pätäri Päivi Janakkalan Jana  49:23.9
70) Korkkinen Petri Kirkkonummi  49:56.5
71) Honkala Heidi Asennus Timo Blistanov/Latovainio  50:02.0
72) Parikka Vesa Tammela  50:43.2
73) Vainio Heli Jokioinen  50:47.5
74) Silventoinen Kaija Helsinki  51:14.0
75) Alitalo Janne Forssa  51:21.2
76) Lauste Markku Sastamala / Liikuttavat  51:23.3
77) Mäkelä Liisa Tammela  51:24.0
78) Kähkönen Maija Turku  51:25.2
79) Lilja Kimmo Forssan Suupparit  51:54.2
80) Pajula Helena Ypäjän Yllätys  51:55.5
81) Kaleva Marko Kaarina  51:57.1
82) Silvasti Tommi Nuutajärven Esa  51:58.3
83) Vieru Veli-Pekka Nuutajärven Esa  51:59.0
84) Göransson Niina Hämeenlinna  52:01.0
85) Pellikka Katja Pornainen  52:10.2
86) Saari Maria Rajamäen Kehitys  52:14.2
87) Nokelainen Veli-Matti Forssan Ruosteenesto Oy  52:15.2
88) Uusitalo Terttu Loimaan Jankko  52:15.5
89) Saari Natalia Rajamäen Kehitys  52:22.7
90) Haavisto Timo Tammela / Atomi  52:38.6
91) Niskanen Irja Forssa  52:48.3
92) Hurmerinta Seppo Somero  52:53.3
93) Mustonen Minttu NOK  53:05.1
94) Moberg Pilvi FMS  53:17.7
95) Korpela Maija Forssan taekwondoseura  53:24.3
96) Muranen Heidi Turku  53:34.0
97) Lahti Aino Forssa  53:53.0
98) Kivelä Heidi Tawastia trail club  54:05.5
99) Koskinen Maija Toivakka  54:50.9
100) Pukkila Anne Tammela  55:26.1
101) Ketola Susanna Lohja  55:35.5
102) Heinonen Outi Hinnerjoki  56:04.4
103) Asikainen Anni Eura  56:05.0
104) Syrjälä Aku  56:23.1
105) Pyykkö Erika Tammela  56:57.5
106) Saarenmaa Marjo Forssan Puistojuoksijat  57:12.8
107) Valkonen Maijaliisa Lohja  57:37.0
108) Leipijärvi Päivi Hämeenlinna  58:03.7
109) Haavisto Stella Tammelan Ryske  58:07.4
110) Majuri Sari Somero  58:26.6
111) Pelto-Huikko Aino-Maija SomerKunto Polkujuoksijat  59:07.0
112) Maijala Pauliina Somero  59:39.0
113) Maijala Mika Somero  59:39.7
114) Keskinen Riikka Jokioinen  59:48.8
115) Kannisto Tuulia SomerKunto Polkujuoksijat  1:00:27.2
116) Toikka Anne-Mari SomerKunto Polkujuoksijat  1:00:28.9
117) Räisänen Tiia Helsinki  1:02:00.6
118) Muurinen Taru SomerKunto Polkujuoksijat  1:02:01.7
119) Holmi Raija SomerKunto Polkujuoksijat  1:02:03.4
120) Sipilä Hans Tukholma  1:02:13.5
121) Vikman Anniina Turku  1:03:35.1
122) Siivonen Airi Loppi  1:04:25.3
123) Lundström Tiia SomerKunto Polkujuoksijat  1:04:49.1
124) Michelsson Sannika Helsinki  1:04:50.7
125) Calder Anneli Mesikämmenet  1:05:05.9
126) Tikkanen Tenho Jokioinen  1:05:48.4
127) Leskinen Kauko  1:05:51.0
128) Tikkanen Sari Forssa  1:09:06.6
129) Långström Veikko Hämeenlinnan Hitaat ry  1:09:31.2
130) Blistanov Timo Asennus Timo Blistanov/Latovainio  1:12:03.1
131) Nikola Juha Tawast Trail Club  1:15:31.7
132) Kuisma Helena SomerKunto Polkujuoksijat  1:21:04.6
133) Tuomela Saana SomerKunto Polkujuoksijat  1:21:05.9
134) Mäkinen Sonja Espoo  1:29:26.0
135) Tasanen Viivi Minkiö  1:29:26.9
136) Aaltonen Wiivi Jäähile / FNV  1:33:40.1
137) Aaltonen Tiina Forssa  1:33:43.6
138) Koskela Tiina Forssa  1:35:22.2
139) Snäll Eljas-Veli Forssa  1:35:22.6

 

TULOKSET 2016

http://www.webscorer.com/nocando

8.2 km rankka polkureitti

1) Jaakko Lehto Koski TL 34:36.8
2) Stuart Smith Trondheim 35:55.9
3) Olli-Pekka Keronen KPK 24/7 36:10.8
4) Toni Seppälä Tawastia Trail Club 36:29.7
5) Markku Virta Loimaan Leisku 36:41.0
6) Jorma Kivelä Samba Trail Running Club 37:24.8
7) Mika Lempiäinen Turku 37:30.3
8) Sami Jalonen Janakkalan JaNa 37:37.9
9) Pekka Leppänen Mellilä 37:59.8
10) Timo Manninen Tawastia Trail Club 38:59.8
11) Marko Haapala Jokioinen 39:11.1
12) Joni Hiltula Tawastia Trail Club 39:32.0
13) Pasi Kaunisto Ypäjä 40:04.4
14) Anssi Reunanen Tammela 40:51.2
15) Iiro Uusitalo Forssan salama 41:19.9
16) Janne Korpela Forssa 41:25.7
17) Jussi Järvinen Tampere 41:53.6
18) Jukka Laaksonen Ypäjä 42:05.6
19) Jari Kumpulainen Forssa 43:23.7
20) Jyri Manninen Peräkylän Ponnistus 43:41.5
21) Janna Korpela Suunta Jurva 43:59.3
22) Tuula Nieminen Team DA-Group 44:00.0
23) Juha Seppälä Vihti Triathlon 44:13.0
24) Janne Pyykkö Tammela 44:40.3
25) Jussi Hurri VSVU 44:54.0
26) Niko Peltola Turku 45:09.1
27) Lauri Jalli Kirkkonummi 46:56.2
28) Tytti Sippo Humppila 47:27.9
29) Timo Kujanpää Lempäälä 47:48.5
30) Seppo Laine Hattula 48:00.3
31) Jyrki Kaunisharju Tammelan Atomi ry 48:00.8
32) Tuomas Okker Somero 48:26.7
33) Timo Jylhänkangas Tammela 48:47.1
34) Eeva Sipilä Hämeenlinna 48:59.1
35) Veli-Matti Nokelainen Forssan Ruosteenesto Oy 50:00.6
36) Ari Laitio Loppi 50:18.9
37) Laura Lindgren Tammela 50:31.0
38) Aino Laukkanen Tammela 50:35.8
39) Jose Mattila Forssan salama 51:00.0
40) Aino Lahti Forssan Puistojuoksijat 51:05.5
41) Heli Vainio Jokioinen 51:21.2
42) Anu Maltari Forssa 51:23.3
43) Kirsi Raiskio Vaulammi 51:24.0
44) Irja Niskanen Forssa 51:43.8
45) Tenho Tikkanen Jokioinen 51:45.2
46) Erkki Hallanvaara Tampere 51:55.9
47) Kimmo Lehti Forssa 52:13.9
48) Kaija Silventoinen Helsinki 52:18.4
49) Alma Lehti Jokioinen 52:35.8
50) Juhani Virtanen Tammela 53:09.0
51) Minna Eskola Jokioinen 53:45.9
52) Susanna Karlsson Trondheim 53:49.5
53) Minna Lahti Forssa 54:19.9
54) Paavo Mutkala Ypäjä 54:24.9
55) Tuija Leppämäki Loimaa 54:57.3
56) Matti Leppämäki Loimaa 54:57.9
57) Ari Lehtokangas Forssa 54:59.2
58) Pilvi Moberg Forssan Moottoriseura 55:54.9
59) Anne Pukkila Tammela 56:02.3
60) Heidi Honkala Jokioinen 56:02.9
61) Sara Ihamäki Helsinki 56:59.7
62) Jussi Kovaleff Tammela 57:11.1
63) Katja Hämäläinen Espoo 57:15.2
64) Minna Kurjenmäki Tammela 57:30.8
65) Jaana Suomela Helsinki 57:39.4
66) Anu Luukka  57:40.1
67) Marjo Saarenmaa Forssan Puistojuoksijat 58:02.4
68) Tanja Koskinen Humppila 58:29.5
69) Sirpa Autio Forssa 58:31.1
70) Ulla Pihkala Helsinki 58:35.0
71) Päivi Leipijärvi Hämeenlinna 59:20.4
72) Noora Leiman Tammelan Atomi 1:00:23.9
73) Tiia Kiuru Jokioinen 1:00:31.1
74) Heidi Pihkala Forssa 1:00:34.2
75) Petri Leskinen Teijan team 1:01:05.3
76) Jukka Heikkilä Jokioinen 1:01:07.9
77) Stella Haavisto Tammelan Ryske 1:01:27.8
78) Timo Haavisto Tammela / Ryske 1:01:28.0
79) Heli Metsänoja Tammelan Atomi 1:02:41.2
80) Katariina Hallanvaara Tampere 1:03:20.1
81) Seppo Hyyppä Ypäjä 1:03:44.7
82) Anniina Vikman Tammela 1:05:21.3
83) Arja Saaristo Jokioinen 1:07:14.6
84) Milla Mäkinen Jokioinen 1:08:02.4
85) Jaana Nieminen Jokioinen 1:08:07.0
86) Satu Mendolin Forssa 1:08:23.7
87) Elina Laaksonen Forssa 1:08:50.5
88) Jussi Mäkilä Ypäjä 1:09:51.6
89) Sini Syrjälä Forssa 1:10:54.0
90) Tiina Syrjälä Hämeenlinna 1:10:56.7
91) Sari Vesander Tammela 1:10:57.4
92) Sari Tikkanen Forssa 1:11:39.5
93) Kirsikka Heiska Pori 1:12:12.3
94) Tiina Aaltonen Forssa 1:12:23.5
95) Sari Suvanto-Mäkilä Ypäjä 1:13:17.9
96) Pirjo Mutkala Ypäjä / Jaskan juoksukoulu 1:13:18.8
97) Hanna Jylhänkangas Tammela 1:13:57.1
98) Kielo Jylhänkangas Tammela 1:14:08.8
99) Kauko Leskinen Forssa 1:15:06.9
100) Jere Mattila Tammela 1:15:36.4
101) Kirsti Nyström Tammelan Ryske 1:18:03.3
102) Johanna Rämö Tammela 1:18:19.1
103) Anne Kaija Tammela 1:18:19.6
104) Soile Piminäinen Forssa 1:18:26.8
105) Kati Vehkanen Tammela 1:18:33.5
106) Reija Syrjälä Tammela 1:19:00.5
107) Heidi Kämi Tammela 1:22:39.4
108) Tommi Pohjola Tammela 1:22:45.3
109) Viivi Tasanen Jokioinen 1:25:16.9
110) Mirva Tekkala Forssa 1:26:15.7
111) Sarita Hurri Pöytyä 1:44:43.8

 

TULOKSET 2015

http://www.webscorer.com/nocando

9,4 km maastojuoksu

1) Tero Miettinen RiiVu 36:03.1
2) Markku Virta Loimaan Leisku 37:49.8
3) Jorma Kivelä Samba Trail Runnig Club 38:02.2
4) Sonja Kyrölä Tampereen Pyrintö 38:09.3
5) Jussi Syväjärvi VeloSalo 39:00.2
6) Sami Jalonen Janakkalan Jana 39:14.3
7) Pekka Leppänen Mellilä 39:54.7
8) Janne Korpela Forssa 40:09.4
9) Jukka Numminen Kevättä rinnassa 40:37.6
10) Astrid Snäll Forssan Salama 40:52.7
11) Jarmo Seppälä Karkkila 40:59.0
12) Antti Patjas Karkki-Rasti 41:18.5
13) Mikko Aaltonen Forssa 41:24.1
14) pasi kaunisto Forssan Puistojuoksijat 42:21.2
15) Joni Hiltula Tawastia Trail Club 42:28.0
16) Laaksonen Jukka Ypäjä 42:34.2
17) Mikko Yli-Jaukkari Forssan Puistojuoksijat 42:50.1
18) Tommi Puska Turku 43:19.3
19) Iiro Uusitalo Forssan Salama 43:48.7
20) Janna Korpela Turku 44:13.6
21) Kimmo Akkanen VeloSalo 44:17.3
22) Antti Harmava Vantaa 44:26.7
23) Jussi Suomio Tawastia Trail Club 45:25.4
24) Janne Pyykkö Tammela 45:57.4
25) Jaakko Heikkinen Jokioinen 46:07.7
26) Jari Hyväluoma Jokioinen 46:21.9
27) Juha Järvinen Forssa 46:28.9
28) Matti Silander Hämeenlinna 46:39.0
29) Tuula Nieminen Team DA-Design 47:04.9
30) Nikolai Saari Rajamäen Kehitys 47:10.8
31) Anssi Reunanen Tammela 47:16.9
32) Tapio Katava Velo Salo 47:20.0
33) Meelis Kallus Ypäjän Yllätys 47:33.7
34) Natalia Saari Rajamäen Kehitys 47:55.3
35) Leena Aalto Hämeenlinna 48:10.6
36) Veli-Matti Nokelainen Forssan Ruosteenesto Oy 48:18.5
37) Lauri Lepänkoski Forssa 48:39.2
38) Janne Kuusela Tammelan Ryske 49:21.7
39) Minna Hovila-Myllylä Tammelan Ryske 50:10.5
40) Kirsi  Raiskio Vaulammin kiusa 50:49.5
41) Lauri Jalli Kirkkonummi 50:52.6
42) Janne Alitalo Forssa 50:59.8
43) Maria Saari Rajamäen Kehitys 51:13.2
44) Anu Knuutila Hämeenlinna, TCC 51:42.3
45) Aino Lahti Forssan Puistojuoksijat 51:55.2
46) Taina Kallus Ypäjän Yllätys 52:02.6
47) Tuire Nordman  Hämeenlinna 52:04.0
48) Heikki Pajula Aura 52:05.4
49) Janne Ojala Tammela 52:41.8
50) Kielo Jylhänkangas Tammela 52:52.0
51) Irja Niskanen Forssa 52:56.0
52) Hanna Koljonen Punkalaitumen Kunto 52:58.9
53) Juha Sarkula Tammela 52:59.2
54) Mika Maijala Tammela 53:03.3
55) Jussi Kovaleff Tammela 53:07.9
56) Tarja Rantanen Forssa 53:38.9
57) Hanne Blomberg TTC/Hämeenlinna 53:43.0
58) Erkki Hallanvaara Tampere 54:11.2
59) Katja Mäkilä Hämeenlinna 54:46.8
60) Elina Laaksonen Forssa 55:20.7
61) Anu Kare Forssa 55:32.4
62) Janne Känel Tampere 55:56.5
63) Sonja Ojala Tammela 56:51.0
64) Anne Pukkila Tammela 57:33.8
65) Maikki Karhu-Torkkel Kotilokylänpetokarhu 57:34.7
66) Tiia-Riikka Kiuru Jokioinen 57:41.4
67) Noora Leiman Tammelan Ryske 57:49.4
68) Tiina Koskela Forssa 57:52.8
69) Anneli Aaltonen Helsinki 57:59.2
70) Marjaana Kukkola Tammelan Ryske 58:04.3
71) Aliisa Klemelä Kerava 58:25.3
72) Päivi Leipijärvi Hämeenlinna 58:27.9
73) Sini Merilä Forssa 58:55.5
74) Katariina Hallanvaara Tampere 59:06.8
75) Marjo Saarenmaa Forssa 59:25.3
76) Elli Jaakola Helsinki 1:01:08.5
77) Sara Ihamäki Forssa 1:01:11.5
78) Marko  Heinonen Helsinki 1:02:34.0
79) Senni Heinonen Helsinki 1:02:58.2
80) Jari Kumpulainen Forssa 1:03:43.4
81) Mirja Kumpulainen Forssa 1:03:47.2
82) Niko Blomberg TTC/Hämeenlinna 1:04:26.7
83) Aino-Maija Pelto-Huikko Tammela 1:04:31.8
84) Elsa  Blomberg TTC/Hämeenlinna 1:04:34.8
85) Juha-Matti Salonen Forssa 1:04:47.4
86) Eveliina Knuutila Tammela 1:05:33.0
87) Aino Blomberg TTC/Hämeenlinna 1:05:39.1
88) Matti Knuutila Tammela 1:05:42.1
89) Saija Kujala Tammela 1:05:45.9
90) Jenni Tuusa Forssa 1:05:52.1
91) Elisa Tuominen Tammela 1:05:52.7
92) Eveliina Ylitalo Forssa 1:06:04.2
93) Kirsi Knuutila Tammela 1:06:32.1
94) Saila Vuori Tammela 1:06:35.2
95) Jaana Nokelainen Forssan Ruosteenesto Oy 1:09:14.4
96) Niina Mäkelä Tammela 1:09:22.1
97) Anu Arkkila Jokioinen 1:09:31.4
98) Sirén Marja-Riitta Forssan Salama 1:10:09.4
99) Tiina Aaltonen Forssa 1:10:46.0
100) Timo Jylhänkangas Tammela 1:12:36.8
101) Liisa Laikkorpi Forssa 1:12:53.5
102) Soile Pimiläinen Forssa 1:13:06.8
103) Tenho Tikkanen Jokioinen 1:15:40.3
104) Siiri Mäkilä Tammelan Ryske 1:15:41.6
105) Sari Tikkanen Tammela 1:15:46.8
106) Henna Salminen Tammelan Ryske 1:15:49.1
107) Hanna Niekka Tammela 1:17:36.9
108) Lotta Heinonen Helsinki 1:18:05.2
109) Hanna Marttila  1:20:06.1
110) Viivi Tasanen Jokioinen 1:23:07.2
111) Jari Heikkilä Hämeenlinna 1:23:47.8
112) Hanna Jylhänkangas Forssa 1:23:51.0
113) Leila Lampinen Forssa 1:26:54.3
114) Anu Nokkala Forssa 1:26:57.9
115) Pirkko Nokkala Forssa 1:29:44.0
 

TULOKSET 2014

 

Kyllä lähtee!

135 juoksijaa lähti aurinkoisessa kelissä matkaan. Nopeimmat olivat hankkineet eturivin paikat ja pitivät ne loppuun saakka. Marko Vaittisella on nyt tämäkin reittiennätys: 34,31.

SALOMON TRAIL RUN TAMMELA
20.4.2014 Maastojuoksu 9,4 km.

1) Vaittinen Marko; Forssan Salama; 34,31; 
2) Lehto Jaakko; Koski TL; 35,04;
3) Miettinen Tero; Riihimäen Varuskunnan Urheilijat RiiVu; 35,06;
4) Mäkelä Tomi; HKI/Pihkaniskat; 35,45;
5) Virta Markku; Loimaan Leisku; 37,49;
6) Leppänen Pekka; Mellilä; 39,07;
7) Tuomola Juha; Tampere; 39,20;
8) Tuura Petteri; Riihimäen Varuskunnan Urheilijat RiiVu; 39,47;
9) Turpeinen Sampo; Helsinki Triathlon; 39,54;
10) Sorvari Niko; Avanti Adventure; 41,01;
11) Reunanen Anssi; Forssan Salama; 41,46;
12) Numminen Jukka; Forssan puistojuoksijat; 42,17;
13) Kaunisto Pasi; ypäjä; 42,31;
14) Ruusuvuori Vesa; Helsinki; 42,37;
15) Rintanen Juhani; Forssa; 42,58;
16) Kujanpää Pekka; Marttila; 43,17;
17) Sarkula Juha; Tammela; 43,30;
18) Laaksonen Jukka; Ypäjä; 43,42;
19) Yli-Jaukkari Mikko; Forssan Puistojuoksijat; 43,52;
20) Korpela Janne; Forssa; 43,55;
21) Rosenbaunn Ragnar; Matku; 44,04;
22) Manni Katariina; Forssan Salama; 44,21;
23) Nieminen Tuula; Kutomon Fysioterapia ja Liikuntakeskus; 44,54;
24) Tynkkynn Esko; VSVU; 45,03;
25) Tynkkynen Mirjam; VSVU; 45,11;
26) Mutikainen Markus; Jokioinen; 45,43;
27) Uusitalo Iiro; Forssan Salama; 46,10;
28) Janne Pyykkö; Tammela; 46,22;
29) Lähdekorpi Heikki; Jokioinen; 46,29;
30) Korpela Janna; Forssa; 46,38;
31) Hyväluoma Jari; Jokioinen; 46,40;
32) Raimovaara Eija; Hämeenlinna; 47,11;
33) Seppälä Juha; Vihti Triathlon; 47,16;
34) Varalahti Oscar; Salon Vilpas; 47,22;
35) Varalahti Marko; Forssan Puistojuoksijat; 47,30;
36) Kormu Jouni; Tammelan, Porras; 47,30;
37) Tasanen Marko; Tyykikylän Blues; 48,37;
38) Nurmisto Juha; Tammela; 49,45;
39) Saari Natalia; Vantaa; 50,04;
40) Lahti Aino; Forssan Puistojuoksijat; 51,11;
41) Okker Tuomas; Somero; 51,14;
42) Westerholm Oskari; KU-58; 51,20;
43) Hallanvaara Erkki; Tampere; 51,44;
44) Kujala Jani; Tammela; 52,13;
45) Saari Nikolai; Vantaa; 52,20;
46) Rinne Teemu; Forssa; 52,25;
47) Raiskio Kirsi; Vaulammin kiusa; 52,42;
48) Uusitalo Hannele; Ypäjä; 52,44;
49) Niskanen Irja; Forssa; 53,23;
50) Kyrö Jaakko; Tammela; 53,45;
51) Halonen Mikael; Sporttiapteekki; 53,47;
52) Haarala Sari; Helsinki; 53,48;
53) Uusitalo Topi; Tampere; 54,36;
54) Kujanpää Timo; Lempäälä; 54,40;
55) Tikkanen Ossi; Jokioinen; 54,44;
56) Mehtiö Tuomas; Linna Rugby Club / Loppi; 54,48;
57) Hietikko Elina; Forssa; 54,47;
58) Kurjenmäki Minna; Tammela / Intersport Forssa; 55,02;
59) Laaksonen Elina; Paavolan Porhaltajat, Forssa; 55,05;
60) Järvinen Iita; Forssa; 55,06;
61) Päivärinta, Sami; Somero; 56,09;
62) Päivärinta, Salla; Somero; 56,12;
63) Päivärinta Juha; Somero; 56,13;
64) Aaltonen Antti; Forssa; 56,25;
65) Eskola Minna; Jokioinen; 56,34;
66) Ranta Mari; Forssa; 56,48;
67) saarenmaa marjo; Forssa; 56,55;
68) Tyrisevä Anna-Maria; Sisä-Suomen Valjakkourheilijat, Sisuva; 57,00;
69) Tikkanen Ossi; Jokioinen; 57,20;
70) Kempe Riitta; Sisä-Suomen Valjakkourheilijat; 57,36;
71) Järvinen Jaakko; Forssa; 57,48;
72) Ilola Annamari; Ypäjä; 58,05;
73) Pukkila Anne; Tammela; 58,05;
74) Kankaanpää Tomi; Humppila; 58,15;
75) Sippo Tytti; Forssa; 58,37;
76) Merilä Sini; Forssa; 58,52;
77) Naadel Evelin; Matku; 59,22;
78) Siniluoto Pasi; Humppila; 59,26;
79) Lammintausta-Mäkelä Riikka; Forssa; 59,30;
80) Kukkola Marjaana; Tammelan Ryske; 59,35;
81) Hallanvaara Katariina; Tampere; 1.00,25;
82) Kuittinen Henna; Kauniainen; 1.00,43;
83) Kuittinen Jonna; Helsinki; 1.00,47;
84) Pekkinen Juha; Tammela; 1.00,52;
85) Malmstedt Johannes; Forssa; 1.03,08;
86) Järvinen Mari; Forssa; 1.03,35;
87) Vainio Heli; Jokioinen; 1.03,41;
88) Sarkula Anu; Tammela; 1.04,21;
89) Saari Maria; Vantaa; 1.04,58;
90) Suvanto-Mäkilä Sari; Ypäjä / Ypäjän Yllätys; 1.05,39;
91) Mäkilä Jussi; Ypäjä / Ypäjän Yllätys; 1.05,39;
92) Keskinen Riikka; Jokioinen; 1.05,49;
93) Alanko Anu; Tammela; 1.07,05;
94) Similä Anne; Tammela; 1.07,11;
95) Törmälä Päivi; Forssa; 1.07,23;
96) Ihamäki Sara; Forssa; 1.085,11;
97) Vihreäsaari Nea; Tammela; 1.08,12;
98) Kujala Saija; Tammela; 1.08,19;
99) Karhu-Torkkel Maikki; Forssa; 1.09,17;
100) Lahtonen Suvi; Tammela; 1.09,19;
101) Peura Neea; Forssa; 1.09,19;
102) Sarkula Teemu; Tammela; 1.10,21;
103) Jylhänkangas Hanna; Forssa; 1.10,37;
104) Jylhänkangas Kielo; Tammela; 1.10,42;
105) Kylä-Nikkilä Marika; Forssa; 1.10,50;
106) Mäkelä Niina; Tammela; 1.11,23;
107) Terho Tiina; Nurmijärvi; 1.11,54;
108) Kylä-Nikkilä Minna; Forssa; 1.12,57;
109) Arkkila Anu; Jokioinen; 1.13,02;
110) Terho Arja; Tammela; 1.13,19;
111) Malin Terhi; Turku; 1.13,35;
112) Malin Milla; Tammela; 1.13,35;
113) Syrjälä Sini; Forssa; 1.15,09;
114) Kumpulainen Mirja; Forssa; 1.15,19;
115) Mattsson Merja; Forssa; 1.15,20;
116) Toivio Aino; Forssa; 1.16,05;
117) Saari, Taneli; Vantaa; 1.18,40;
118) Saarela Into; Forssa; 1.20,12;
119) Kujala Inka; Tammela; 1.20,24;
120) Uusitalo Mikko; Järvenpää; 1.22,02;
121) Uusitalo Kaisa-Mari; Tammela; 1.22,11;
122) Aaltonen Tiina; Forssa; 1.22,19;
123) Tikkanen Tenho; Jokioinen; 1.22,44;
124) Tikkanen Sari; Tammela; 1.22,56;
125) Salonen Santeri; TEAM SaVuSte; 1.26,38;
126) stepanoff matias; SaVuSte; 1.26,42;
127) stepanoff elias; SaVuSte; 1.27,30;
128) Vuori Sanna; TEAM SaVuSte; 1.27,30;
129) Vuori Saila; SaVuSte; 1.27,31;
130) Salonen Juha-Matti; TEAM SaVuSte; 1.27,32;
131) stepanoff jani; SaVuSte; 1.27,32;
132) Syrjälä Merja T; Tammela, Porras; 1.29,14;
133) Koivula Pasi; Tammela; 1.30,36;
134) Koivula Tuula; Tammela; 1.30,41;
135) Kaunisto Anna; Ypäjä; 1,37,42;

 			     

TULOKSET 2013

 

Lähtö klo 12.00

Aurinkoisessa kevätsäässä matkaan lähti 56 kuntoilijaa. Nopeimmin 9,4 km pituisen reitin selvitti eturivistä startannut Jaakko Lehto (5180) ajalla 37,13.

SALOMON TRAIL RUN TAMMELA
21.4.2013 Maastojuoksu 9,4 km.

1) Jaakko Lehto; Koski Tl ; 37,13 
2) Markku Virta; Loimaan Leisku; 38,13 
3) Pekka Leppänen; Mellilä; 39,40 
4) Juha Sarkula; Tammela; 41,41 
5) Jarmo Koskela; Helsinki Trail Running Club; 42,08 
6) Esko Tynkkynen; VSVU; 43,10 
7) Marko Varalahti; Puistojuoksijat; 45,36 
8) Mirjam Tynkkynen; VSVU; 45,41 
9) Jorma Kivelä; LHR; 46,24 
10) Katariina Manni; Forssan Salama; 46,39 
11) Oskari Westerholm; KU-58; 50,42 
12) Harri Tossavainen; Tammelan Ryske; 52,31 
13) Veli-Matti Nokelainen; Forssan Ruosteenesto Oy; 52,53 
14) Janne Pyykkö; Tammela; 53,0 
15) Teemu Laiho; Forssa; 53,12 
16) Juha Päivärinta; Somero; 53,24 
17) Jyrki Vartemaa; Somero; 53,24 
18) Aino Lahti; Forssan Salama; 54,10 
19) Pekka Rantanen; LHR; 5657 
20) Siiri Peltola; Tammela; 57,07 
21) Teemu Sarkula; Tammela; 57,49 
22) Sari Jaakkola; Ulvila; 57,58 
23) Marco Pesola; Forssa; 57,59 
24) Heli Jaakkola; Jokioinen; 58,00 
25) Minna Lahti; Forssa; 58,20 
26) Pilvi Moberg; Jokioisten Jänne; 58,43 
27) Tuula Nieminen; Kutomon Fysioterapia; 58,44 
28) Janne Kuusela; Tammela; 59,00 
29) Minna Hovila-Myllylä; Tammela; 59,07 
30) Vesa Parikka; Tammelan Ryske; 59,08 
31) Jari Hyväluoma; Jokioinen; 59,10 
32) Seppo Karjalainen; Forssa; 59,18 
33) Kati Mäki; Humppila; 59,19 
34) Jaakko Heikkinen; Jokioinen; 59,20 
35) Juha Pekkinen; Tammela; 59,32 
36) Anton Kuru; Tammela; 1.02,18 
37) Helena Salo; Tammela; 1.06,38 
38) Suvi Kaukoranta; Forssa; 1.06,41 
39) Kasperi Cederqvist; Hyvinkää; 1,07,54 
40) Tomi Cederqvist; Hyvinkää; 1.07,54 
41) Niina Nurmi; Loimaa; 1.08,17 
42) Iina Ihanamäki; Loimaa; 1.08,33 
43) Jaana Nokelainen; Forssan Ruosteenesto Oy; 1.08,36 
44) Asko Vinkki; Susikas; 1,12,48 
45) Jarkko Halonen; Tammela; 1.12,48 
46) Laura Välimäki; Hyvinkää; 1.14,38 
47) Anni Sulonen; Forssa; 1.14,40 
48) Sini Syrjälä; Forssa; 1.18,34 
49) Reija Syrjälä; Tammela; 1.25,10 
50) Pasi Peltola; Tammela; 1.27,48 
51) Marke Hietanen-Peltola; Tammela; 1.27,50 
52) Noora Hovila ; Tammela; 1.30,12 
53) Sirpa Hovila; Tammela; 1.30,16 
54) Marjo Cederqvist; Hyvinkää; 1.30,25 
55) Kirsi Sippola; Paavolan Porhaltajat; 1.33,31 
56) Elina Laaksonen; Paavolan Porhaltajat; 1,33,31

Dexal